W dniu 26 września odbyła się promocja naszego nowego wydawnictwa „Myślibórz i okolice na dawnych kartach pocztowych”. Jest to unikatowy album zawierający reprodukcje 56 widokówek z przedwojennego Myśliborza – Soldina. Kartki pocztowe pochodzą ze zbiorów własnych Muzeum oraz kolekcji Burmistrza Myśliborza pana Piotra Sobolewskiego. Muzeum posiada w swoich zbiorach ok. 340 kart pocztowych, w większości dotyczących Myśliborza, ale jest też pokaźny zbiór z okolic miasta.  I stąd też tytuł publikacji „ Myślibórz i okolice”, gdyż w przyszłości planujemy wydać kolejne części, w których pojawiłyby się reprodukcje widokówek z miasteczek i wsi Pojezierza Myśliborskiego.
Podczas spotkania Dyrektor Muzeum pani Magdalena Szymczyk opowiedziała  o wydawnictwie, zachęcając przybyłych do zapoznania się z albumem i nabycia go do własnych domowych księgozbiorów.
Następnie nasi goście mieli okazję wysłuchać prezentacji pani Dagmary Kozłowskiej, która ukazała dawne widokówki zamieszczone w naszym albumie. Jak można było się przekonać – miniony świat zamrożony w ukazanych na nich kadrach potrafi nam jeszcze wiele o sobie opowiedzieć – wystarczy tylko chcieć go poznać.
Przybyłym gościom dziękujemy za obecność, a pozostałe osoby zainteresowane albumem zapraszamy do zaglądania do naszego muzealnego sklepiku (w godzinach otwarcia muzeum).