Jest nam niezmiernie miło poinformować, że Muzeum Pojezierza Myśliborskiego otrzymało wyróżnienie w konkursie Zachodniopomorskie Muzealne Wydarzenie Roku 2018 w kategorii: Działalność edukacyjno-popularyzatorska za program edukacyjno-warsztatowy realizowany podczas wystawy „Podróże przez kontynenty: Japonia”.

W dniu wczorajszym (18.06.2019) podczas Ogólnopolskiej konferencji z okazji 20-lecia Oddziału Zachodniopomorskiego Stowarzyszenia Muzealników Polskich „Lokalność – regionalność – narodowość”, zorganizowanej w Muzeum Narodowym w Szczecinie, odbyła się uroczysta gala wręczenia nagród laureatom konkursu. Nasze Muzeum reprezentowane było przez Dyrektor Magdalenę Szymczyk oraz historyk sztuki Aleksandrę Stempińską.

Pani Dyrektor odebrała wyróżnienie z rąk prezesa SMP pana Michała Niezabitowskiego, prezesa Zachodniopomorskiego Oddziału SMP pana Stanisława Horoszko oraz kierownika Biura ds Kultury w Urzędzie Marszałkowskim pana  Przemysława Wragi.  Następnie pani Dyrektor dokonała prezentacji naszego programu zebranym gościom.

Tegoroczne wyróżnienie w konkursie Zachodniopomorskie Muzealne Wydarzenie Roku jest pierwszą w dorobku naszego Muzeum nagrodą otrzymaną w tym, najbardziej prestiżowym konkursie muzealnym w naszym województwie. Dostrzeżenie przez kolegium konkursowe naszego programu, cieszy tym bardziej, iż konkurencję stanowiły działania zgłaszane przez największe centra muzealne i badawcze na naszym obszarze, m.in. Muzeum Narodowe w Szczecinie, które również uzyskało wyróżnienie w kategorii Działalność edukacyjno-popularyzatorska. Z pełną listą laureatów i wyróżnień, można zapoznać się pod adresem: https://muzeum.szczecin.pl/wydarzenie/1380-konkurs-zachodniopomorskie-wydarzenie-muzealne-roku-2018-rozstrzygniety.html

Dziękujemy wszystkim, którzy zechcieli uczestniczyć w naszych zajęciach – dzięki Państwu nasza praca ma sens.

Drodzy przyjaciele Muzeum - Dziękujemy!