Dopiero był październik i zaczynaliśmy nasza przygodę z Akademią Małego Plastyka, a już czas się żegnać. Nasze przedszkolaki wyrosły, wydoroślały, a ich zdolności plastyczne wspaniale się rozwinęły, udowadniając, że w każdym drzemie ogromny potencjał i talent – wystarczy go odkryć i pielęgnować. Właściwemu ukierunkowaniu plastycznych zainteresowań dzieci służyły właśnie nasze comiesięczne spotkania ze sztuką prowadzone przez muzealnych instruktorów. 
Dziś w Przedszkolu im. Misia Uszatka w Myśliborzu odbyło się uroczyste zakończenie III Akademii Małego Plastyka dla dwóch grup uczestniczących w zajęciach w roku szkolnym 2018/19. 
Podczas uroczystości Dyrektor Muzeum Pani Magdalena Szymczyk oraz nasz instruktor plastyki Pan Janusz Moraczewski podziękowali dzieciom i opiekującymi się nimi Paniom Nauczycielkom za uczestnictwo w zajęciach, życzyli maluchom dalszych sukcesów w rozwoju artystycznych pasji, a Paniom Nauczycielkom satysfakcji z wykonywanej pracy. Mali plastycy otrzymali także od Muzeum pamiątkowe dyplomy i drobne upominki.
Nasze zajęcia musiały się bardzo podobać najmłodszym, bo i my otrzymaliśmy od przedszkolaków wspaniałe podziękowania i kosz smakołyków. Największą nagrodą były jednak wspaniałe pokazy tańca – jedna z grup zatańczyła dla nas klimatyczny, średniowieczny taniec maltański, druga – dynamicznego jive`a.
Dziękujemy.. i do zobaczenia w Muzeum lub Pracowni Plastycznej w kaplicy św. Gertrudy.