Serdecznie zapraszamy na spotkanie autorskie z dr. Przemysławem Kołosowskim. Autor opowie nam o swoich najnowszych publikacjach: 

1. RURKA. WIEŚ TEMPLARIUSZY

Przedstawiane wydawnictwo stanowi zaledwie wstęp pewnej niezakończonej historii dotyczącej templariuszy z Rurki i tak należy je traktować. Rozpoczęte dwadzieścia lat temu badania archeologiczno-architektoniczne w Rurce nie zostały zakończone, na wyjaśnienie czeka jeszcze wiele zagadnień dotyczących dziejów templariuszy w ziemi bańskiej, które w opracowaniu zostały zaledwie zasygnalizowane. Tropiciele zagadek znajdą tu kilka śladów którymi mogą podążać…

 

2. CMENTARZE ZBRODNI

Prezentacja materiałów z konferencji zatytułowanej „Cmentarze zbrodni. Wyniki badań i ekshumacji ostatnich lat prowadzonych na dawnych i obecnych ziemiach Rzeczpospolitej”, która odbyła się  12 kwietnia 2018 roku w Chwarszczanach.

 

O autorze:

Przemysław Kołosowski – archeolog architektury, doktor nauk humanistycznych w zakresie historii, regionalista, podróżnik do miejsc zapomnianych. Badacz templariuszy, średniowiecza, zwyczajów pogrzebowych. Od początku działalności zawodowej głównym obszarem jego zainteresowań jest nadodrzańskie pogranicze Ziemi Lubuskiej i Pomorza Zachodniego. Autor kilkudziesięciu publikacji naukowych i popularnonaukowych z zakresu archeologii, historii, ochrony zabytków. Redaktor naukowy i współautor monografii pomorskiego Gryfina (Dzieje Gryfina i okolic, Gryfino 2005), wydawnictwa Zakony rycerskie na ziemiach pogranicza (Chwarszczany 2007) oraz zbioru artykułów konferencyjnych pt. Cmentarze zbrodni (Chwarszczany 2018).