Nowe wyposażenie w Pracowni Ceramicznej

Dzięki środkom pozyskanym przez nas z Programu Grantowego „Rozgrzewamy Polskie Serca” Fundacji PGNiG im. Ignacego Łukasiewicza zakupiliśmy dwa koła garncarskie przeznaczone do naszej Pracowni Ceramicznej.

Jak niedawno informowaliśmy, nasze Muzeum zostało beneficjentem Programu Grantowego „Rozgrzewamy Polskie Serca”, otrzymując fundusze na projekt „Ulepieni z jednej gliny - ceramiczne dziedzictwo Myśliborza odkryte na nowo".

W ramach grantu pragniemy podejmować działania mające na celu upowszechnianie wiedzy na temat jednego z najistotniejszych elementów naszego dziedzictwa materialnego, jakim jest ceramika wytwarzana na przestrzeni wieków w myśliborskim warsztacie ceramicznym. Istotnym elementem staje się przy tym swoista kontynuacja tejże naturalnie przerwanej tradycji ceramicznej, poprzez działania związane ze współcześnie funkcjonującą Pracownią Ceramiczną.

Dzięki pozyskanym funduszom, obecni i przyszli uczestnicy zajęć ceramicznych zyskają o wiele szerszy niż dotychczas zakres możliwości twórczych, np. możliwość toczenia przedmiotów na nowo zakupionych kołach garncarskich.

dwa stołowe koła garncarskie na tle książek

Informujemy również, że w związku z rozwojem naszej Pracowni Ceramicznej, od nowego roku kalendarzowego działalność rozpocznie nowa grupa warsztatowa przeznaczona dla osób dorosłych (nauka od podstaw). Zajęcia odbywać się będą w czwartki. Grupę poprowadzi muzealny instruktor plastyki Katarzyna Haber.

Więcej szczegółów na temat zajęć podamy niebawem – zainteresowane osoby prosimy o śledzenie naszej strony internetowej oraz naszego profilu w  mediach społecznościowych.